کتاب «انجیل شیطانی» (The Satanic Bible) توسط آنتوان لاوی در سال ۱۹۶۹.م نـوشته شد. این کتاب شامل بخشهـای متعـددی می باشد که از مهمترین آنها می توان به کتاب های چهارگانه اشاره کرد. که نامهای آنها عبارتند از:

بقیه در ادامه مطلب..

ادامه مطلب

طبقه بندی: افسانه ها, هیولا ها, ترسناک،  ادیان , فرقه ها، 
برچسب ها: آنتونی لاوی، انجیل شیطانی، لوسیفر، Belial، Leviathan، ارباب دوزخ، Satan،  

تاریخ : دوشنبه 19 اسفند 1392 | 03:27 ب.ظ | نویسنده : jasmine . | نظرات

مفهوم شیطان در طول قرنها مورد مکاشفه قرار گرفته است. در اصل در سنت مسیحیان جودو (مسیحیت یهودی)، شیطان به عنوان بخشی از آفرینش دیده شده است که در برگیرنده قانونی است که می‌تواند در مقابل خواست خداوند مخالفت کند و با اختیار تام خود، قادر است مبارزه طلب باشد. (این مطلب یادآور یکی از تفسیرهای یهودی که می‌گوید: تنها زمانی که پتانسیل توانایی تخلف از خواست خدا را داشته باشید و با او مخالفت نکنید موجودی بسیار خوب خواهید بود). در خلال قرنها این مفهوم به مخالفت صرف علیه خداوند تحریف شده است.
این دیدگاه که هر چیزی نقطه مقابل خود را دارد و خداوند (تماماً خوب) باید یک نیروی خدای بد (شیطانی) نیز در مقابلش باشد.  در تمدنهای باستان چنین باوری داشته اند. مانند زرتشت و ادیان هنلیستی یا ادیان مصر باستان.
میان آموزه‌های دین مسیحیت و بعد از آن اسلام، که هر دو پیروان بسیاری دارند، و یک رستگاری اعلا را برای خود قائل هستند، و به زندگی بعد از مرگ اعتقاد دارند، شیطان وجود دارد. و در همه جهان‌ بینی‌های الهی، شیطان سعی دارد خداوند را تحلیل برده و خراب کند.
با روند رو به جلوی جامعه از دوران اصلاحات به دوران روشنفکری (قرون 17 و 18 میلادی)، مردم در جوامع غربی به پرسش سوالاتی راجع به شیطان رو آوردند
قدیمی‌ترین شاهد ثبت شده راجع به این واژه (شیطان پرستی) در کتاب «تکذیب یک کتاب» توسط «توماس هاردینگ» 1565.م) که در آن از کلیسای انگلیس دفاع می‌کند این گونه آمده است: «...در خلال زمانی که مارتیـن لوتــر برای اولین بار فرقه ملحد و شیطان پرست خود را به آلمان آورد،...». در حالی که مارتین لوتر خود هرگونه ارتباطی را بین آموزه هایش و شیطان نفی کرد. کلمه شیطان در ابتدا از دین یهـود آمده و در مسیحیت و اسلام تکمیل یافته است. این نگاه یهودی- مسیحی- اسلامی از شیطان می‌تواند به موارد زیر تقسیم شود.

شیطان در یهودیت: در لغت به معنای «دشمن» یا «تهمت زننده» است. و همینطور نام فرشته‌ای است که مؤمنین را مورد محک قرار می‌دهد. شیطان در یهود به عنوان دشمن خدا شناخته نشده است. بلکه یک خادم خدا است، که وظیفه دارد ایمان بشیریت را مورد آزمایش قرار دهد.

شیطان در مسیحیـت: در بسیاری از شاخه‌های مسیحیت، شیطان (در اصل لوسیفر) قبل از آنکه از درگاه خدا طرد شود، یک موجود روحانی یا فرشته بوده که در خدمت خداوندگار بوده است. گفته می‌شود شیطان از درگاه خداوند به دلیل غرور بیش از حد و خودپرستی طرد شده است. مسیحیان معتقدند شیطان کسی بوده که به انسان گفته است می‌تواند خدا شود، و موجب معصیت اصلی انسان در درگاه خدا شده است. و در نتیجه از بهشت عدن اخراج شده است. از شیطان در کتاب یونانی «دیابلوس» به عنوان روح پلید (Devil) نیز نام برده شده است که به معنای «تهمت زننده» یا «کسی که به نا حق دیگران را متهم می‌کند» است.. واژه Devil از فعلی به معنای «پرت کردن» یا «انتقال دادن» نشئات گرفته شده است. در حالی که لاوی ادعا کرده است که این واژه از زبان سانسکریت مشتق شده و به معنای الهه است.

شیطان در اسـلام: کلمه شیطان satan در عربی «الشیطان» از ریشه «شطن» گرفته شده است. و به معنای خطا کار، متجاوز و دشمن است. این یک عنوان است که معمولاً به هر موجود موذی اطلاق می گردد. و به ابلیس نسبت داده می‌شود. ابلیس یک جن بوده است که از فرمان خداوند سرپیچی کرده است. لذا توسط خداوند از بهشت رانده شده و محکوم شده است که به عنوان ابزاری برای آزمایش انسان و جن باشد و ایمان آنها را برای خدا بسنجد. و او در زمان ظهور آخرین وصی پیامبر اسلام کشته خواهد شد.
طبقه بندی: افسانه ها, هیولا ها, ترسناک،  ادیان , فرقه ها، 
برچسب ها: شیطان، شطن، شیطان در ادیان، شیطان در ادیان مختلف، لوسیفر، آنتونی لاوی، satan،  

تاریخ : شنبه 17 اسفند 1392 | 03:11 ب.ظ | نویسنده : jasmine . | نظرات
مردآزما نام نوعی جن است که مردم بلوچ معتقداند که اگر کسی از وی نترسد با او دوست می‌شود و اگر از او بترسند با ترساندن قربانی اش را از پا در می‌آورد.
در این افسانه‌ها گفته می‌شود مردآزما به صورت حیوانی اهلی بر مسافران مرد پدیدار می‌شود و ناگهانی سخن می‌گوید یا تغییر شکل می‌دهد و با این کار میزان دلاوری و مردانگی مسافر را می‌آزماید.
بر پایه افسانه، مردآزما بیشتر در جای‌های تاریک و خلوت نمودار می‌شود ولی به کسی آسیبی نمی‌زند و به باور گروهی، در برابر افراد ترسو ظاهر نمی‌شود تا از آن‌ها آسیبی نبیند. گفته می‌شود این داستان برای این ساخته شده تا به افراد کم‌جرأت قوت قلب بدهند که اگر به جای تاریک یا خلوتی رفتند کمتر بترسند زیرا به آن‌ها گفته می‌شد مردآزما به افراد ترسو کاری ندارد.
در خراسان جنوبی مردآزما را «مرده‌آزما» هم می‌نامند و او را موجودی زشت‌روی می‌دانند که محل زندگی‌اش گورستان‌های خوف‌ناک و گاه آسیاب‌های کهنهٔ آبی و بادی‌ست. او از نور گریزان است و تقلید صدای آدمی می‌کند. مرده‌آزما را بیشتر به قالب زنی زشت‌روی می‌دانند که صورتش دراز و چاک دهانش عمودی‌ست و دندان‌هایش افقی و بُرّان است.
در داستان‌هایی دیگر مردآزما در کوچه‌های تاریک و خلوت از پشت دیوار ظاهر می‌شود و هر اندازه به او نگاه شود بزرگ‌تر و بزرگ‌تر می‌شود.
در کتاب کوچهٔ احمد شاملو نیز مردآزما به عنوان نام یکی از جن‏‌هایی است که به شکل‌های گوناگونی در می‌آید. برخی دیگر آن را هیولا یا غولی تخیلی دانسته‌اند که به‌صورتِ مویی ظاهرمی‌شود و بزرگ و بزرگ‌تر می‌گردد یا قدی بسیار بلند به بلندی کوه دارد، در مناطق کردنشین از این موجود به نام جوان ازما نام برده می شود .
در ادبیات شفاهی روستا های استان کرمان مردآزما (در گویش محلی "مندرآزما") موجودیست به باریکی دسته بیل و یک وجب قد. که کم کم قد میکشد. در صورت پرسش جواب میدهد و آدرس اشیاء گم شده را دقیقاً میگوید. نکته جالب آن است که در اکثر خوانواده های بزرگ (طایفه ها) یک نفر که معمولا مسن است ادعای دیدن "مندرازما" را در سنین جوانی دارد.
بنا به افسانه‌های قدیمی محکم گرفتن بند شلوار یا کمربند موجب ناپدید شدن مردآزما می‌شود.طبقه بندی: ارواح, تسخیر, اجنه، 
برچسب ها: جن، مندر ازما، مرد آزما، اعتقادات مردم بلوچ، اعتقادات مردم خراسان جنوبی، مندرآزما، افسانه های مرد آزما،  

تاریخ : پنجشنبه 15 اسفند 1392 | 09:05 ب.ظ | نویسنده : jasmine . | نظرات
اعتقادات برخی از مردم چین به یک مکان مقدس باعث شده است که برای رسیدن به آرزوهایشان مسیری وحشتناک را طی کنند.
شاآنشی یکی از استان‌های کشور چین است. این استان در مرکز این کشور قرار گرفته‌است و مرکز آن شهر شیان است.در کوه های خوش منظره و زیبا این مکان مسیری باریک و وحشتناک وجود دارد که قدمت ۷۰۰ ساله دارد. این مسیر با تخته های چوبی که به کوه میخ شده درست شده که بسیاری از مردم با زحمت فراوان خود را به انتهای آن می رسانند زیرا معتقد هستند که معبدی که در آنجا است دعاهایشان را برآورده می کند . جالب است که بدانید با آنکه این مسیر بسیار وحشتناک است ولی توانسته توریست های زیادی را جذب کند.بقیه عکس ها در ادامه مطلب...

ادامه مطلب

طبقه بندی: ترسناک ترین ها، 
برچسب ها: ترسناک ترین، وحشتناک ترین، ترسناک ترین راه جهان، راه700 ساله، عکس، شاآنشی،  

تاریخ : سه شنبه 13 اسفند 1392 | 04:54 ب.ظ | نویسنده : jasmine . | نظرات

دجال یا ضد مسیح:

واژه المسیح الدجال (در عربی به معنی مسیح دروغین) ۴۰۰ سال پیش از اسلام برای ترجمه (Mšīḥā Daggālā) از سریانی بهعربی استفاده شده‌است؛ که معادل یونانی آن (antichristos) و معادل فارسی آن ضدمسیح است. در روایات اسلامی دجال در آخرالزمان و پیش از قیام امام مهدی (عج) از شرق ظهور می‌کند. او با...

بقیه در ادامه مطلب...


ادامه مطلب

طبقه بندی: افسانه ها, هیولا ها, ترسناک،  ادیان , فرقه ها، 
برچسب ها: دجال، دجال در ادیان، Mšīḥā Daggālā، مسیح دروغین، دجال در اسلام، اخر زمان، دجال در روایات اهل تسنن،  

تاریخ : جمعه 9 اسفند 1392 | 09:52 ب.ظ | نویسنده : jasmine . | نظرات

نگاهی به تاریخچه مدار ۳۳ درجه:

۱-ازتمامی روسای جمهور آمریکا تنها سه تن عضو فراماسون نبودند.آبراهام لینکلن که در صندلی ۳۳ تاتر ترورشد.جان آف. کندی که درهنگام سان دیدن در دالاس درمدار۳۳درجه.آولیسس گرانت نیز سومین رئیس جمهور غیر ماسون امریکا بود.

۲-ساخت اولین مجلس اعلی فراماسونریطیف Scottish Rite و معروفترین لژ اسکاتلندی در آمریکا در شهر چارلستون در مدار ۳۳ درجه. لژ مذکور، معروفترین و مهم ترین لژ آمریکاست.

۳-انفجار اولین بمب های اتمی در هیروشیما و ناکازاکی در نزدیکی مدار ۳۳ درجه
۴-تهدید مداوم دمشق در نزدیکی مدار ۳۳ درجه.

۵-واقعه ی طبس (محل فرود هواپیماهای آمریکائی برای آزادی گروگان های اینکشور) در مدار ۳۳ درجه

۶-اشغال بابل (نزدیک بغداد در عراق) در مدار ۳۳ درجه.شهر بابل، معروف به شهر شیطانی است. به نحوی که منطقه ی بابل در روایات اسلامی نیز نفرین شده است همچنین فرضیه های علمی و تاریخی وجود دارند که ابراز می دارند احتمالاً مصریان باستان، تعالیم ماسونی خود را از بابلیان مهاجر آموخته اند.

۷-جنگ ۳۳ روزه ی اسرائیل با لبنان در نزدیکی مدار ۳۳ درجه.

۸-جزیره برمودا مقدس ترین مکان فراماسونها و شیطان پرستان که مکان تفریح انها هست در طول و عرض ۳۳ و ۶۶ (۳۳*۲) قرار دارد که بینهایت مقدس هست

۹-کشور اسراییل در نزدیکی مدار ۳۳ درجه قرار دارد 

۱۰-شهر اصفهان که به وسیله یهودیان مارانو و کابالایست مهاجر در ایران ساخته شده و نام یهودی دارد در نزدیکی مدار ۳۳ درجه قرار دارد(نیازمند منبع)

۱۱-کشور مصر با تمدن باستانی و مهد کابالایست ها و اهرام اسرار امیز ثلاثه در نزدیکی طول وعرض ۳۳ درجه قرار دارند

۱۲-تبلیغ جنگ هسته ای و اخرالزمان  Armageddon  در دشتی به همین نام که در حوالی مدار ۳۳ درجه واقع شده است.

طبقه بندی: ادیان , فرقه ها، 
برچسب ها: فراماسونی، شیطان پرستی، مدار 33درجه، کابالا، آبراهام لینکلن، جان آف. کندی، آولیسس گرانت،  

تاریخ : چهارشنبه 7 اسفند 1392 | 08:45 ب.ظ | نویسنده : jasmine . | نظرات

جواهرات، خانه یا ماشین هایی در طول تاریخ وجود داشته اند که نفرین هایی را به آنها نسبت داده اند. این گنجینه های تاریخی شاید واقعا نفرین شده نباشند اما اتفاق هایی که برای مالکان آنها روی داده است باعث به وجود آمدن افسانه های هولناکی شده اند. به طور مثال، می توان به پورشه 550 اسپایدر جیمز دین اشاره کرد که همه مالکان آن در اثر تصادف با همین خودرو کشته شده اند. حتی اتومبیل هایی که قطعه هایی از این ماشین را در خود داشته نیز در اثر تصادفی مرگبار از بین رفته اند.

1. الماس امید...

بقیه در ادامه مطلب...


ادامه مطلب

طبقه بندی: افسانه ها, هیولا ها, ترسناک، 
برچسب ها: نفرین، اثار نفرین شده، الماس امید و The Hands Resist Him، گنجینه های معبد توتانخامون و خانه «وحشت آمیتیویله»، پورشه 550 اسپایدر جیمز دین، فیلم های سوپرمن، خانه خانواده کلاتر،  

تاریخ : دوشنبه 5 اسفند 1392 | 10:58 ق.ظ | نویسنده : jasmine . | نظرات
از دیگر مطالب ترسناک نیز دیدن فرمایید
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات