تبلیغات
قلمرو موجودات شب - عاقبت ملاقات بیگانگان با انسان

آیا تا به حال فکر کرده‌اید که ملاقات بیگانگان با انسان چگونه خواهد بود؟ ریدلی اسکات می‌گوید که فرازمینی‌ ها ، روزی به زمین می‌آیند و پایان این واقعه اصلا شبیه فیلم های علمی تخیلی نخواهد بود...


بقیه در ادامه مطلب...
آیا تا به حال فکر کرده‌اید که ملاقات بیگانگان با انسان چگونه خواهد بود؟ ریدلی اسکات می‌گوید که فرازمینی‌ ها ، روزی به زمین می‌آیند و پایان این واقعه اصلا شبیه فیلم های علمی تخیلی نخواهد بود.
ریدلی اسکات (Ridley Scott) به عنوان کارگردان شناخته‌شده و محبوب در ژانر وحشت و علمی و تخیلی، در مصاحبه اخیر خود چشم‌اندازی ترسناک را از ملاقات بیگانگان با انسان به تصویر کشیده است. او اعتقاد دارد که اگر روزی فرازمینی ها به ملاقات زمینیان بیایند، پایان خوشی در انتظار ما نخواهد بود. ریدلی اسکات می‌گوید که صدها نژاد از بیگانگان فضایی در خارج از زمین در حال زندگی هستند، سفر یکی از این تمدن‌های بیگانه برای بازدید از زمینیان، پایان خوشی در پی نخواهد داشت!

ریدلی اسکات، در جریان یک مصاحبه جدید با خبرگذاری فرانسوی AFP در مورد فیلم جدیدش با نام بیگانه: پیمان (Alien: Covenant) ، اعتقاد خود در مورد «موجودات برتر» را مطرح ساخت. به عقیده‌ی او، بیگانگانی که با تکنولوژی فوق پیشرفته‌ی خود به زمین سفر می‌کنند، موجوداتی بسیار هوشمند و خطرناک هستند. از این رو ملاقات بیگانگان با انسان ، همانند فیلم‌های علمی و تخیلی نخواهد بود؛ چرا که زمینیان در برابر چنین موجودات پیشرفته‌ای، هیچ ویژگی برتری ندارند.
اگر ما برای به چالش کشیدن آنان، به اندازه‌ی کافی دیوانه باشیم، تا نابودی‌مان تنها 3 ثانیه زمان لازم خواهد بود!
ملاقات بیگانگان با انسان ممکن است به معنای پایان بشریت باشد!

ریدلی اسکات می‌گوید که تعداد 100 تا 200 نوع مختلف از موجودات فضایی، در خارج از فضای زمین در حال زندگی هستند. همانند ما انسان‌ها، موجودات فضایی نیز در حال طی کردن فرآیند تکاملی مخصوص به خود هستند. اگر بیگانگان فضایی، زودتر از ما بتوانند به تکنولوژی لازم برای سفرهای بین ستاره‌ای دست پیدا کنند، سرنوشت ترسناکی در انتظار ما خواهد بود.

مدت‌هاست که امکان شکل‌گیری حیات هوشمند و پیشرفته در فضای خارج از زمین، نویسندگان علمی و تخیلی و طرفداران آن را شیفته خود کرده است. ولتر (Voltaire) به عنوان یکی از نام‌دارترین نویسندگان فرانسوی، در سال 1752 داستانی کوتاه از ملاقات بیگانگان با انسان را منتشر کرد. در این داستان علمی و تخیلی، دو موجود فضایی به زمین سفر می‌کنند؛ یکی از آن‌ها از ساکنین سیاره زحل و دیگری از سیاره‌ای در حال گردش به دور ستاره شباهنگ هستند.
کارگردان ریدلی اسکات، در دهه‌های گذشته با ساخت سری فیلم‌های بیگانه (Alien)، گونه‌های سازگار و انعطاف‌پذیر را به تصویر کشانده است. این دسته از بیگانگان، با سرعتی بسیار بالا تولید مثل کرده و در مقابله با انسان‌ها بسیار بی‌رحمانه رفتار می‌کنند.
در مقابل، ست شوستاک (Seth Shostak) به عنوان اخترشناس ارشد موسسه SETI با تمامی این فرضیات مخالفت می‌کند! او بر این باور است که ریدلی اسکات، تنها یک کارگردان فیلم‌های علمی و تخیلی است و بیگانگان در دنیای واقعی، نمی‌توانند همچون تصورات ذهنی او باشند. SETI، یک موسسه تحقیقاتی به منظور جستجوی سیگنال‌های ارتباطی تولید شده، توسط موجودات هوشمند از فضای خارج از زمین است. برای شروع، ست شوستاک مخالفت خود را با تعداد 100 تا 200 گونه‌ی مختلف از بیگانگان آغاز می‌کند:
هنوز هیچ اطلاعات مهم و قابل توجهی از تحقیقات SETI حاصل نشده است، از این رو نمی‌توان برای گونه‌های مختلف موجودات فضایی، عدد یا رقمی را اختصاص داد.
البته ارقام پیش بینی شده، بر اساس تعداد سیاره‌های موجود در کیهان تخمین زده می‌شوند. در واقع با فرض وجود 1 هزار میلیارد سیاره در کهکشان راه شیری و تعداد 2 هزار میلیارد کهکشان در کل کیهان، می‌توان پیش‌بینی کرد که چندین میلیارد سیاره در سرتاسر جهان با پتانسیل بالای حیات وجود دارند.

5.jpg (620×330)

به منظور محدود ساختن دامنه‌ی جستجوی حیات بیگانه، دانشمندان می‌توانند مطالعه خود را با بررسی یک هزار میلیارد سیاره، در کهکشان راه شیری آغاز کنند. در این حالت، احتمال کشف حیات ابتدایی در میان سیاره‌های موجود یک دهم خواهد بود. این در حالی‌ست که برای جستجوی حیات پیچیده‌تر، این احتمال به یک هزارم کاهش خواهد یافت.
با یک محاسبه‌ی ابتدایی، می‌توان پیش‌بینی کرد که تعداد سیاره‌های موجود در کهکشان راه شیری، با احتمال پذیرایی از حیات هوشمند بیگانه، یک میلیارد عدد است! البته باید این موضوع را نیز در نظر گرفت که با گذشت زمان، ممکن است که حیات در این سیاره‌ها از بین رفته باشد. با این حساب، از تعداد هر 1 میلیون سیاره، تنها یک سیاره موفق به نگهداری از گونه‌های هوشمند خود شده است. حتی در چنین حالتی نیز، تعداد 1000 سیاره در کهکشان راه شیری وجود دارد که از حیات هوشمند پشتیبانی می‌کند.
اگر یکی از این سیاره‌ها، بیشتر از 70 سال نوری با ما فاصله داشته باشند، هنوز موفق به دریافت سیگنال‌های رادیویی زمینیان نشده‌ است؛ چرا که به علت وجود فاصله بسیار زیاد، ساکنین این سیاره هنوز از موجودیت ما انسان‌ها بی‌خبر هستند. حتی اگر ساکنین این سیاره، با مشاهده از راه دور کره زمین، به ویژگی‌های جوی سیاره ما دست پیدا کرده باشند، باز هم بعید به نظر می‌رسد که برای سفر به سیاره‌ی ما تا این اندازه خود را به دردسر بیندازند.
ست شوستاک در مورد سرقت منابع زمین، از سوی بیگانگان نیز عقیده‌ی جالبی دارد. به عقیده‌ی او، ملاقات بیگانگان با انسان هیچ‌گاه اتفاق نخواهد افتاد! یک تمدن بیگانه و پیشرفته، بعد از جمع‌آوری تمامی منابع مورد نیاز از ستاره‌ها، سیاره‌ها و اقمار نزدیک به خود، می‌تواند مواد و ابزار مورد نیاز خود را با ابزار و دانش در دسترس تولید کنند. از این رو دیگر نیازی به سفر در درون کهکشان، برای کشف منابعی اندک و محدود نخواهند داشت.
با این حساب می‌تواند گفت ملاقات بیگانگان با انسان بسیار بعید به نظر می‌رسد! چرا که منابع محدود و بسیار اندک ما، در برابر دانش و تکنولوژی پیشرفته‌ی آنان بسیار ناچیز است.

با این حال، ست شوستاک در یک زمینه با ریدلی اسکات، اتفاق نظر دارد. اگر یک گونه‌ی پیشرفته از موجودات فضایی، موفق شده باشند با ساخت سفینه‌ای پیشرفته به زمین سفر کنند، سرنوشت خوبی در انتظارمان نخواهد بود. بنابراین اگر شی بزرگی در آسمان دیدید، زود پناه بگیرید!طبقه بندی: موجودات فضایی، 
برچسب ها: ریدلی اسکات، ست شوستاک، بیگانگان، فضایی ها، Alien، راه شیری، موجودات فضایی،  

تاریخ : پنجشنبه 10 فروردین 1396 | 07:45 ب.ظ | نویسنده : jasmine . | نظرات
از دیگر مطالب ترسناک نیز دیدن فرمایید